Nazaret
Grupę tworzy sześcioro przyjaciół, którzy swoją fascynacje przekładają na twórczość. Koncerty grupy są nie tylko formą prezentacji artystycznej, co ubraną w dźwięk modlitwą. Muzyka jaką tworzą jest wypadkową tego w czym najlepiej się czują – jest jedna, z form która pozwala docierać z przesłaniem do młodych ludzi.
NiemaGotu
Zespół składa się z sześciu muzyków: Jakub Blycharz (autor tekstów), Aleksandra Maciejewska, Maria Pękała, Jakub Chmura, Bartek Krawczyk oraz Szymon Pawluś. Rozpoczęli swoją wspólną działalność od stworzenia hymnu „Błogosławieni miłosierni” na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. To ludzie nie tylko z talentem i wrażliwością, ale również z mocnym fundamentem wiary, która jest podstawą ich muzycznej twórczości. W lipcu 2016 r. wydali swoją debiutancką płytę.
ABM – Alternatywa Bożej Miłości
Zespół Alternatywa Bożej Miłości działa przy parafii Św. Klemensa w Czerminie. Powstał z inicjatywy młodych ludzi, którzy poprzez śpiew i muzykę chcą głosić, że jedyną alternatywą dla zagubionego świata jest Boża Miłość! Wszystko po to, by poprzez energetyczne gitarowe brzmienie i pozytywne przesłanie pobudzić Serca do optymizmu i wiary. W obecnym składzie zespół istnieje od 2014 roku. W Dębowcu zagrają po raz pierwszy.
Matula
Zespół pochodzący z Krakowa, w którego skład wchodzi siedem osób. Ich opiekunem duchowym jest ks. Jan Gierlak MS. Na swoim koncie mają płytę pt. „Każdy komuś służy”, któ ra zawiera 9 autorskich utworów grupy. Wsłuchując się w Orędzie Matki Bożej z La Salette dają świadectwo miłości Boga i niosą dalej Jej wołanie do nawrócenia i modlitwy.
Maleo & Panny Wyklęte
Projekt muzyczny Fundacji Niepodległości we współpracy z Dariuszem Malejonkiem i artystkami polskiej sceny muzycznej, zainspirowany historią Żołnierzy Wyklętych. Wyśpiewane, wykrzyczane i wyszeptane przejmujące historie Wyklętych, widziane oczami żon, matek, żołnierek i też samej historii.
Bethel
Zespół powstał we Wrocławiu w grudniu 2006 roku, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Początkowo pod nazwą Sacrum skupiał trzy osoby, które połączyła miłość do muzyki i chęć wspólnego tworzenia.
Dziś na koncertach Bethel można zarówno poskakać przy rytmach szybkiego ska, jak i kołysać się przy łagodnym roots reggae i dubie. Zespół najlepiej czuje się właśnie podczas energetycznych występów na żywo. Ponad 200 koncertów po całej Polsce i za granicami państwa mówi samo za siebie.
Daj spokój
Formacja muzyczna powstała w 2006 roku w Krakowie i jest związana z parafią Matki Bożej Saletyńskiej. Założycielem jest ks. Grzegorz Szczygieł MS. Inspiracją do tekstów piosenek są zarówno treści katechizmowe, jak i wydarzenia na świecie. W repertuarze zespołu są też popularne i znane modlitwy w nietypowych aranżacjach, jak przykładowo Godzinki, czy Aniele Boży Stróżu mój. Na SSM Daj spokój zagrał dwukrotnie: w roku 2008 i 2009.
Wesołe Nutki
Grupa powstała w 1996 roku w parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. Jej założycielem jest ks. Maciej Kucharzyk MS. Zespół tworzą dzieci i młodzież oraz rzeszowscy muzycy. Głównym założeniem grupy jest animowanie śpiewu podczas liturgii. Zespół koncertował w wielu miastach w Polsce i zagranicą. Wystąpił w Dębowcu podczas XVI Spotkania Młodych w 2003 roku.
Magda Anioł
Śląska wokalistka, od której imienia i nazwiska wziął swoją nazwę zespół muzyczny. Jej kilkuletnia obecność na rynku muzyki country zaowocowała licznymi wyróżnieniami, nagrodami i ugruntowaną, czołową pozycją wśród polskich przedstawicielek tego gatunku. Jednak jej przygoda z muzyką country musiała się skończyć. Po wielu życiowych perypetiach i wewnętrznym procesie nawrócenia, aktywnie włączyła się w szeroki nurt muzyki ewangelizacyjnej.
W 1994 roku powstał zespół ukrywający się pod nazwą Magda Anioł. Na scenie chrześcijańskiej grupa zadebiutowała płytą „Kiedy dusza śpiewa”. Kolejnym albumem w dyskografii jest „Ani oko, ani ucho”. Zespół znalazł swoje miejsce chrześcijańskiej scenie muzycznej. Nie chce być tylko chrześcijańską kapelą z nazwy, ale jak sami powtarzają – „narzędziami w rękach najgenialniejszego Artysty”. Zespół zagrał w Dębowcu w 2003 roku.
Chili My
Chili My – polski zespół muzyczny, wpisujący się w nurt muzyki chrześcijańskiej, grający mieszankę rocka, popu i folku. Zespół został założony w 1996 roku, wydał cztery albumy i zagrał kilkaset koncertów. W 2009 roku członkowie zespołu zawiesili działalność. W Dębowcu zagrał koncert w roku 2006 na XIX MSSM.
Manitou
Zespół tworzą muzycy wywodzący się z rzeszowskich środowisk muzycznych. Andrzej Paśkiewicz; kompozytor i aranżer oraz Piotr Smolik, rozpoczęli współpracę od wspólnego występu na konkursie piosenki religijnej w Dębicy. Zespół składa się z dwóch muzyków grających na gitarach klasycznych był ewenementem na polskich rynku muzycznym.
W 1996 roku ukazał się pierwszy krążek zespołu „Nie daj się życiu” z tekstami religijnymi. Przeważała na niej spokojna muzyka gitarowa, niekiedy dochodziły do głosu wpływy flamenco. Manitu wykorzystywał w swej twórczości wiersze poetów świeckich jak i religijnych. Obok poezji Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego odnaleźć można nawet dosłowne biblijne cytaty.
Siewcy Lednicy
Zadebiutowali w 2000 roku piosenką „Tańcem Chwalmy Go” na Spotkaniu Młodych nad Lednicą. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów są słowa bł. Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań.
Zespół niejednokrotnie przemierza setki kilometrów. Grali i Janowi Pawłowi II jak i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się„… W Dębowcu gościł już w 2008 roku.
Gospel Rain
Gospel Rain to ponad trzydziestoosobowy chór z Lublina, złożony ze znakomitych solistów, grona doświadczonych instrumentalistów oraz współpracujących z grupą znanych polskich muzyków. Styl muzyczny zespołu to świeża i bardzo przebojowa fuzja muzyki pop, gospel, jazzu, soulu jak również współczesnych nurtów muzyki uwielbienia (praise&worship).
Podstawowym kierunkiem misji realizowanej przez Gospel Rain jest prowadzenie modlitwy uwielbienia podczas koncertów, spotkań modlitewnych czy celebracji liturgicznych. Zespół przyjął nazwę Gospel Rain, bo jedynym Źródłem inspiracji chce czynić deszcz Ewangelii, który nam dał nowe życie.
Zespół blisko współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. hip-hopową formacją Full Power Spirit, Olgą Szomańską-Radwan, Pawłem Bębenkiem, Mate.o czy Janem Pospieszalskim. Liderem i założycielem zespołu, twórcą większości piosenek jest Grzegorz Głuch. Zespół wystąpił w Dębowcu na XXI MSSM w 2008 roku.
DJ Frost
Zawodowy DJ, corocznie obstawia wielkie imprezy muzyczne w Polsce, startuje w mistrzostwach Polski prezenterów muzycznych, w Dębowcu wystąpił już w 2009 roku.
Trzecia Godzina Dnia
Zespół powstał w 1982. W 1988 chór przyjął nazwę „Trzecia Godzina Dnia”, która jest nawiązaniem do momentu zesłania Ducha Świętego zapisanego w Dziejach Apostolskich. Funkcję kierownika zespołu obecnie pełni Piotr Nazaruk. TGD jest obecnie zespołem ekumenicznym. Największą popularność przyniosły zespołowi dwa koncerty: wielkanocny „Wierzyć, to znaczy chodzić po wodzie” (2001) oraz bożonarodzeniowy „Raduj się świecie” (2003), które były później wielokrotne emitowane na antenie Telewizji Polskiej. W Dębowcu zespół gościliśmy w roku 2009.
40 i 30 na 70
Zespół Czterdziestu synów i trzydziestu wnuków jeżdżących na siedemdziesięciu oślętach zadebiutował dnia 4 czerwca 1999 roku na konkursie festiwalu muzyki religijnej SacroSong’99 we Wrocławiu. Powstanie zespołu było następstwem uświadomienia sobie, że skoro jesteśmy chrześcijanami, to nasze talenty powinniśmy próbować wykorzystać przede wszystkim na chwałę Dawcy tych talentów.
40 i 30 na 70 gra muzykę o akustycznych dźwiękach. Brzmienie zespołu jest dość charakterystyczne – zbliżone do folkowego, choć muzyka, jaką gra, nie jest do końca folkiem. Muzykę piszą sami, natomiast teksty swoich piosenek to w większości inspiracje Pismem Świętym. W Dębowcu wystąpili dwa razy – w roku 2004 i 2010.